KONST / Litografier / Färglitografi 12475497
nr 1247 5497
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 31x55 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 april 2019
kl 19:11:05
4/4 19:12:16
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman